2017

Co kohoutek Nejlepšího copywritera vykokrhal o psaní marketingových textů

2017-12-24 | Siri to přelouská za 14 minut. A vy?
Článek jumb

12 apoštolů dobrého copywritingu, 8 let zkušeností ze světa marketingu zhuštěných do 8 hodin a 20minutová afterparty v hospodě na hlaváku. Nejspíš tolik by po premiéře veřejného školení copywritingu od Pavla Šenkapouna zůstalo ve statistických análech. A to by bylo spravedlivé asi jako Pilát Pontský nebo španělská inkvizice. Proto vám v následujících řádcích zvěstuju učení Pavlovo. Měl jsem totiž tu čest být jedním z 12 učedníků Nejlepšího copywritera. Zaprodám ho jako Jidáš, nebo jeho slova a činy vychválím do nebes?

Vyzvonit celé

Copywriting to go

2017-11-15 | Siri to přelouská za 6 minut. A vy?
Článek jumb

Těší mě, že je o moje texty stále větší zájem. A budu ještě radši, když na ně brzy bude vyloženě tlačenice. Lidově tlačenka. Možná kvůli tomuhle přání se stává, že si mě někteří poptávající nejspíš pletou s řezníkem. Pomocí e-mailu naběhnou ke mně do krámu, neztrácejí čas ve frontě a už ode dveří halekají: „Kilo a půl předního webcopy, 20 deka SEO škvarků a plátek libovýho sloganu! Skočím si naproti do sekáče pro nějakou slušivou Facebook stránku s desetitisícovkou fans, tak mi to zatím nachystejte.” Uf! Prodělá na přístupu včera bylo pozdě někdo víc než klient? Může opravdový copywriter sekat texty jak Baťa cvičky? Dá se napsat špičkové copy na web za den? Krátká verze: ne; sotva; nikdy. Delší verze uvnitř.

Vyzvonit celé

5 offline reklam, ze kterých se dá vyždímat inspirace

2017-09-28 | Siri to přelouská za 7 minut. A vy?
Článek jumb

Dobrá reklama mě nepřivádí k závisti a zlobě, ale vzbuzuje ve mně upřímnou radost. Kolikrát se přistihnu, že si v duchu zamumlám: „Ty jo, to je fakt dobrej nápad.“ Vzápětí vylovím z kapsy mobil nebo stisknu klávesovou zkratku pro printscreen, abych si onen inspirativní kousek marketingu uložil na časy, kdy se o mě pokoušejí kreativní mrákoty. Věrní čtenáři už vědí, že řeč je o takzvaném inspirovníku. Ti pozorní pak tuší, že v následujících řádcích splním slib a ukážu příklady inspirativních kousků, které mi v něm uvízly. Máte recht. Tak pojďme na to!

Vyzvonit celé