Triky a kouzla z copy věže vyzvoním na blogu

Copywriting to go

15. 11. 2017 | Siri to přelouská za 6 minut. A vy?
Článek jumb

Těší mě, že je o moje texty stále větší zájem. A budu ještě radši, když na ně brzy bude vyloženě tlačenice. Lidově tlačenka. Možná kvůli tomuhle přání se stává, že si mě někteří poptávající nejspíš pletou s řezníkem. Pomocí e-mailu naběhnou ke mně do krámu, neztrácejí čas ve frontě a už ode dveří halekají: „Kilo a půl předního webcopy, 20 deka SEO škvarků a plátek libovýho sloganu! Skočím si naproti do sekáče pro nějakou slušivou Facebook stránku s desetitisícovkou fans, tak mi to zatím nachystejte.” Uf! Prodělá na přístupu včera bylo pozdě někdo víc než klient? Může opravdový copywriter sekat texty jak Baťa cvičky? Dá se napsat špičkové copy na web za den? Krátká verze: ne; sotva; nikdy. Delší verze uvnitř.

Vyzvonit celé

5 offline reklam, ze kterých se dá vyždímat inspirace

28. 9. 2017 | Siri to přelouská za 7 minut. A vy?
Článek jumb

Dobrá reklama mě nepřivádí k závisti a zlobě, ale vzbuzuje ve mně upřímnou radost. Kolikrát se přistihnu, že si v duchu zamumlám: „Ty jo, to je fakt dobrej nápad.“ Vzápětí vylovím z kapsy mobil nebo stisknu klávesovou zkratku pro printscreen, abych si onen inspirativní kousek marketingu uložil na časy, kdy se o mě pokoušejí kreativní mrákoty. Věrní čtenáři už vědí, že řeč je o takzvaném inspirovníku. Ti pozorní pak tuší, že v následujících řádcích splním slib a ukážu příklady inspirativních kousků, které mi v něm uvízly. Máte recht. Tak pojďme na to!

Vyzvonit celé

Co dělat, aby vám nevyschla studnice kreativity? Založte si inspirovník

12. 9. 2017 | Siri to přelouská za 5 minut. A vy?
Článek jumb

Inspirovník, nápadník a pochvalník. Tři pomocníci, ze kterých čerpám šťávu, když hrozí, že skončím na tvůrčím suchu. Tyhle digi zápisníčky jsem si založil v roce 2015 a průběžně je plním kvalitním matrošem, který mě později dokáže nakopnout, nebo aspoň nasměrovat. Dnes pootevřu desky prvního z nich. Inspirovník mi pomáhá k tomu, aby nevyschla studnice mé kreativity. Že by se vám taky hodil takový povolený doping? Rád vyzvoním, jak k němu přijít.

Vyzvonit celé