CENOTVORBA
PRO COPYWRITERY
(nejen) NA VOLNÉ NOZE

4týdenní online kurz

3.–31. ledna 2022

Jste copywriter a...

Začínáte se živit jako freelancer?

Plánujete vykročit na volnou nohu?

Hledáte svou cenu?

Tápete v naceňování složitějších zakázek?

Chcete se v cenotvorbě posunout zase o kousek dál?

Pokud jste aspoň jednou odpověděli ANO,
pomůže vám dlouhodobý online kurz
Cenotvorba pro copywritery na volné noze.

Cenotvorba pro copywritery na volné noze

V kurzu se dozvíte

Jak to bude probíhat

Kurz poběží v uzavřené skupině na Facebooku

V ní můžete diskutovat s dalšími účastníky a pokládat mi doplňující dotazy k tématu cenotvorba pro freelance copywritery. Na všechny otázky vám rád odpovím v živých vysíláních.

Průběžně budu zveřejňovat videa s komentovanou prezentací

Postupně vám budu dávkovat video prezentace, v nichž budu vysvětlovat vše o cenotvorbě freelance copywriterů. Uvidíme se každý pracovní den. Buď hned ráno u nové video lekce, nebo po obědě, kdy budu odpovídat na vaše dotazy. K většině témat vám navíc v průběhu dne doporučím ještě další zdroje informací.

Studovat budete vlastním tempem a jen v době, kdy na to máte čas a chuť

Poctivé prostudování hlavních lekcí vám nezabere víc než 25 minut denně. Videa si můžete pouštět průběžně nebo si na ně třeba vyčlenit jeden celistvý blok týdně. Kvůli kurzu si nemusíte přehazovat schůzky, domlouvat hlídání dětí nebo rušit rande – studujete tehdy, kdy se to hodí vám.

Své pokroky můžete probírat také s dalšími účastníky kurzu

Uzavřená skupina stejně zaměřených lidí poskytne bezpečné prostředí pro přínosné diskuze. Můžete se podělit o své zkušenosti s cenotvorbou, požádat kolegy o zpětnou vazbu na své plány nebo se pochlubit s průběžnými pokroky.

Po každé páté lekci zodpovím vaše dotazy v živém vysílání

Během studia vám v hlavě nejspíš vyvstane hodně otázek. Můžete je průběžně pokládat přímo v FB skupině. Po každé páté lekci zodpovím vaše dotazy v živém vysílání. Během něj se samozřejmě můžete rovněž ptát. Záznam vysílání bude k dispozici ve skupině.

K videím i diskuzím se můžete vracet ještě další 2 měsíce

Kurz aktivně poběží 4 týdny – od 3. 1. 2022 do 31. 1 2022. V této době vám budu plně k dispozici ve facebookové skupině. Všechny materiály budete mít přístupné ještě další dva měsíce. Až do 31. 3. 2022 tedy můžete studovat a diskutovat s dalšími účastníky.

Kurzem vás provede Roman Věžník

Jsem copywriter na volné noze. Textovou osvětu šířím zdarma na blogu i v projektech Přepišme.toCopyhubky. Píšu svérázný newsletter o copywritingu. Založil jsem Copypátečníky – uzavřenou skupinku pokročilých copywriterů.

Můžete mě znát z konference CopyCamp nebo z pořadu Copýtko, v němž jsem mimo jiné mluvil také o cenotvorbě v copywritingu. Svůj přístup k cenotvorbě jsem prezentoval rovněž na think-tanku komunity Na volné noze.

Co na kurz říkají absolventi

Kurz mi odpověděl na řadu otázek, které jsem ohledně cenotvorby měla. Teď už konečně vím, jak připravit adekvátní cenovou nabídku, na které neprodělám, a ještě u toho budu působit maximálně profesionálně.:-) Dostala jsem spoustu skvělých zákulisních informací, které jsem od kurzu ani nečekala. Ale rozhodně se mi moc hodí! Jako skvělý vedlejší účinek vidím nárůst copywriterského sebevědomí. Konečně mi totiž někdo řekl, že je normální nenapsat článek na 2 NS za hodinu a půl a podobné nesmysly, které mi tvrdili (nejen) v marketingové agentuře (wtf?)! Často jsem si myslela, že jsem zkrátka pomalá a „nevypsaná“. O textování webu a potřebném času na úvodní analýzu raději ani nemluvím. Teď už zkrátka vím!
Veronika Maleňáková
Veronika Maleňáková
copywriterka na volné noze
Kurz mě silně inspiroval a postrčil k práci na ceníku mých vlastních služeb. Potvrdil mi, že se nemusím rozpakovat naceňovat různé úkony různými způsoby a filtrovat a odmítat poptávající cenou. Dostal jsem silné argumenty, proč se nepodbízet cenou těm, kteří nejsou ochotni za kvalitu, bezchybnost a přesah zaplatit. Navíc mi ukázal možnosti variantních cenových nabídek a jejich realizaci v praxi. To pro mě byla super inspirace k tomu, abych svůj vlastní polovičatý nástřel nabídkových variant dokázal dotáhnout do efektivnější podoby.
Roman je výborný lektor – lidský, opravdový, příjemný. V kurzu odhalil cenné trumfy, dozvěděla jsem se plno nového, uvědomila jsem si, co dělám špatně a co můžu snadno zlepšit. Dostala jsem odpovědi na otázky, které mi v hlavě běžely už dlouho. Už v průběhu kurzu jsem začala se změnami v cenách i cenových nabídkách a mám první příjemné výsledky. Kurz pro mě byl investicí, která se mi vrátila ještě před poslední lekcí. Věřím, že kurz posune zkušené kopíky a nováčkům pomůže vyhnout se chybám v naceňováním. Lituji jen jediné věci – že Roman s kurzem nepřišel už dřív. 🙂
Romane, velké díky, že jsi takový kurz připravil. Přestože jsem se moc aktivně nezapojovala, tak jsem pečlivě zhlédla všechna videa a poctivě si psala poznámky (mám desítky popsaných papírů), které mi velmi pomohly ujasnit si, jak si vlastní práci ohodnotit a svou cenu komunikovat směrem ke svým zákazníkům. Jsem v začátcích, takže pro mě všechno bylo WOW a velmi cenné byly i dotazy a komentáře od ostatních účastníků kurzu.
Kurz mi přinesl ucelený a velmi dobře strukturovaný vhled do problematiky cenotvorby v oboru copywritingu. I když je copy jen jednou z oblastí, kterým se věnuji, dala mi videa spoustu inspirace, kterou uplatním i v dalších oblastech své práce. Měla optimální délku, informace byly zpracovány velmi přehledně, jednotlivá témata na sebe volně navazovala, ale zároveň se dala sledovat v různém pořadí – podle toho, jak mě které zajímalo. (Rozhodně ale doporučuji zhlédnout všechna – fakt to stojí za to!) 😉 Oceňuji i rozdělení výukových materiálů na „videa“ a „další doplňkové materiály a tipy“, kde jsou přehledně uvedené odkazy na další zdroje. Líbilo se mi i to, jak se dala jednotlivá témata označovat fajfkou „Hotovo“, a na první pohled jsem tak měla jasno, co už jsem viděla a co mi ještě zbývá prozkoumat. PS: Speciálně bych chtěla vyzdvihnout Romanův přednes. Jeho dikce i barva hlasu jsou velmi příjemné a celé zpracování je skutečně profesionální, ale přitom nepostrádá vtip. Velký palec nahoru 😉
Věra Kubátová
Věra Kubátová
PR konzultant a copywriter na volné noze
Kurz byl vážně super. Líbila se mi jeho struktura a prokládání živých vysílání. Reakce na dotazy byly jasné, žádné plané rady. Hodně silná část jsou variantní nabídky a obecně prodej času po nějakých větších celcích. To samé přípravná fáze, započítání rezervy nebo náročnosti projektu i to, jak třeba přistoupit k tomu, když copywriter dělá něco nad rámec své odbornosti (v tomto případě např. wireframe). Je jasné, že dost rad je specifických a uplatní je hlavně copywriteři, ale myslím, že kurz pomůže i dalším profesionálům na volné noze. Důležitý je totiž podle mě celkový přístup k tomu, jak o naceňování vůbec přemýšlet. A v tomto jsou tvé postupy velmi inspirativní.

Ukázka video lekce

Recenze Vladimíra Vaněčka: 

Nejlepší kurz cenotvorby pro copywritery? Už existuje!

Nečekejte monotónní, suchopárnou přednášku. Videokurz se sice opírá o prezentační slidy, ale autora máte pořád na očích. Informace předává s humorem, v lehce stravitelné formě a v příjemném tempu. Kdo zažil jeho přednášku na Copycampu, ví, že prezentovat umí na jedničku.

Tipy a rady opírá o osobní zkušenosti z doby, kdy cizeloval vlastní ceník a způsob naceňování svých copywriterských služeb.

Dozvíte se, jestli někdy zdražuje nebo zlevňuje, případně proč a jak. Nechybějí ani historky o různých zádrhelech a šlamastikách, které celou problematiku zlidšťují.

Cena 4týdenního online kurzu

do 30. listopadu zvýhodněná cena

5 500 Kč včetně DPH

potom

6 900 Kč včetně DPH

Co je v ceně

Objednávka

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Co vás ještě zajímá

Kurz aktivně poběží od 3. do 31. ledna. Videa pak budete mít k dispozici ještě další 2 měsíce, tedy do 31. března 2022.

Kurz je sice tvořen z pohledu freelance copywritera, ale na své si v něm přijdou i zástupci agentur (a nemusí to být vyloženě copywriteři). Pročetli jste si obsah kurzu, ale pořád si nejste jistí, jestli pro vás moje zkušenosti, rady a triky budou přínosné? Ozvěte se mi. Rád to s vámi proberu.

31. prosince 2021. Další termín kurzu vypíšu až na podzim 2022.

Když si vytvoříte objednávku, vygenerují se vám podklady pro platbu pomocí bankovního převodu. Najdete v nich i QR kód, díky němuž je platba extrémně jednoduchá a rychlá.

Samozřejmě. Jen považuju za fér připomenout, 2 hodiny mé konzultace stojí skoro stejně jako celý online kurz. Nebylo by tedy lepší zkusit nejdřív online kurz? Pokud po jeho absolvování budete toužit po dalších podrobnostech, rád je s vámi proberu během konzultací.

Všechna práva vyzvoněna. | Copywriter Roman Věžník