Triky a kouzla z copy věže vyzvoním na blogu

Prochybujte se k bezchybnosti

25. 7. 2017 | Moje devítiletá dcera to přečetla za 6 minut. A vy?
prochybujte-se-k-bezchybnosti - blog cover

Vystudoval jsem češtinu. Na fildě. Ale přesto jsem dál válčil s pravopisem. Když mi v prvním měsíci mé pedagogické dráhy 13 osmáků ze 16 napsalo do diktátu časopisi, začal jsem váhat, jestli se to tak náhodou fakt nepíše. Chybuju dodnes, ale o poznání méně. Co mi pomohlo zredukovat češtinářské prohřešky? To, že jsem musel pravopis učit druhé. Tisíce opravených diktátů, slohovek a sešitů. Stovky hodin strávených korektorskými pracemi. Roky polopatického vysvětlování pravidel a hledání fíglů a pomůcek. Jenže ani pak nemá člověk vyhráno. Nejhůře se totiž chyby hledají ve vlastních textech.

Vyzvonit celé

Čmárejte, škrábejte, hrabejte aneb Analogový předstupeň digitálního copywritingu

14. 6. 2017 | Siri to přelouská za 7 minut. A vy?
analogovy-predstupen-pro-digitalni-copywriting - blog cover

Škrábal jsem jako kocour a míval dvojky ze psaní. Táta mi domů koupil další sadu písanek na procvičování – vyhozené peníze. Abych nemusel poslouchat neustálé připomínky k mému škrabopisu, začal jsem v devítce psát tiskacími písmeny a s rozvojem osobních počítačů a další chytré elektroniky omezil psaní rukou na minimum. Teď se k němu vracím. Proč? Vypozoroval jsem, že nápady a kreativita si kolikrát více rozumí s gelovkou a papírem než s klávesnicí. Nesedne tenhle přístup taky vám?

Vyzvonit celé

Proč si mezi psaním zpotit tričko

5. 5. 2017 | Siri to přelouská za 10 minut. A vy?
proc-si-mezi-psanim-zpotit-tricko - blog cover

Když vás práce baví, cítíte se na začátku týdne jako lamželezo. Po víkendu máte nabité baterky a považujete se za nezničitelné. Od té doby, co nerazím píchačky v robotě, patřím do téhle skupinky šťastlivců opět i já. A právě proto jsem se v pondělí často dopouštěl smrtelného copyhříchu. Nadšeně jsem valil jeden úkol za druhým a kašlal na pauzy. Sil mám dost. A není čas ztrácet čas. Vymstilo se mi to. Vždycky. Třeba ne hned v pondělí, ale nejpozději ve středu jsem si připadal jak zmlácený pes a zpoza monitoru toužebně vyhlížel další víkend. V takové šlamastice vám nepomůže ani krev, ani slzy. Zachránit vás ale může nejméně honosná tekutina z pověstné trojice. Pot!

Vyzvonit celé