Triky a kouzla z copy věže vyzvoním na blogu

Čmárejte, škrábejte, hrabejte aneb Analogový předstupeň digitálního copywritingu

14. 6. 2017 | Siri to přelouská za 7 minut. A vy?
analogovy-predstupen-pro-digitalni-copywriting - blog cover

Škrábal jsem jako kocour a míval dvojky ze psaní. Táta mi domů koupil další sadu písanek na procvičování – vyhozené peníze. Abych nemusel poslouchat neustálé připomínky k mému škrabopisu, začal jsem v devítce psát tiskacími písmeny a s rozvojem osobních počítačů a další chytré elektroniky omezil psaní rukou na minimum. Teď se k němu vracím. Proč? Vypozoroval jsem, že nápady a kreativita si kolikrát více rozumí s gelovkou a papírem než s klávesnicí. Nesedne tenhle přístup taky vám?

Vyzvonit celé

Proč si mezi psaním zpotit tričko

5. 5. 2017 | Siri to přelouská za 10 minut. A vy?
proc-si-mezi-psanim-zpotit-tricko - blog cover

Když vás práce baví, cítíte se na začátku týdne jako lamželezo. Po víkendu máte nabité baterky a považujete se za nezničitelné. Od té doby, co nerazím píchačky v robotě, patřím do téhle skupinky šťastlivců opět i já. A právě proto jsem se v pondělí často dopouštěl smrtelného copyhříchu. Nadšeně jsem valil jeden úkol za druhým a kašlal na pauzy. Sil mám dost. A není čas ztrácet čas. Vymstilo se mi to. Vždycky. Třeba ne hned v pondělí, ale nejpozději ve středu jsem si připadal jak zmlácený pes a zpoza monitoru toužebně vyhlížel další víkend. V takové šlamastice vám nepomůže ani krev, ani slzy. Zachránit vás ale může nejméně honosná tekutina z pověstné trojice. Pot!

Vyzvonit celé

Jak prodat přehnutý krajíc chleba s pomazánkou

4. 4. 2017 | Siri to přelouská za 19 minut. A vy?
jak-prodat-prehnuty-krajic-chleba-s-pomazankou - blog cover

„Hele, tady máš složení a vymysli ňáký názvy pro ty svačiny,“ řekl mi jednoho poledne můj tehdejší zaměstnavatel a přeposlal mi zprávu od klienta. Přehnutý krajíc chleba na deset způsobů, rohlík s medem nebo džemem a do toho nějaká ta bageta. Asi tak by podklady z výrobny shrnul optimista. Prostě mi v e-mailu přistálo tohle. Zahnal jsem pocity zděšení, zoufalství a zmaru a nastavil mysl do programu Výzva. Obyčejným svačinám vykouzlím netuctové názvy, které je pomůžou proměnit ve svačiny neobyčejné! Podařilo se. Tady je 7 postupů, které se mi při tom osvědčily.

Vyzvonit celé